160 × 600
728 × 90 leaderboard
68
Jaroslav Málek

Jaroslav Málek

Midfielder · MID
Nationality Czechia
Age 34 years
Height 169 cm
Weight 61 kg
Foot Right
296
Career appearances
49
Total goals
19
Assists
8
Career teams

Aura & Position

Field position
Main position
Attacking midfielder
MC
300 × 250

Career by Team & Competition

By team
Club MP MIN G A YC RC
SK Artis Brno SK Artis Brno
110 7.084 28 2 16 1
FK Třinec FK Třinec
71 4.096 3 0 12 0
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
41 1.800 3 6 3 1
MFK Karviná MFK Karviná
39 2.154 10 7 2 1
1.FK Příbram 1.FK Příbram
24 2.039 5 4 3 1
FC Hlučín FC Hlučín
11 0 0 0 0
Breclav Breclav
0 0 0 0
FK Viktoria Žižkov FK Viktoria Žižkov
0 0 0 0
By competition
Competition MP MIN G A YC RC
FNL
260 17.086 49 19 36 4
MSFL
11 0 0 0 0
MOL Cup
9 0 0 0 0
Club Friendly Games
9 0 0 0 0
Czech First League Czech First League
6 87 0 0 0 0
Winter League
1 0 0 0 0

Recent matches

06/05
2026
SK Artis Brno SK Artis Brno
0
2
1.FK Příbram 1.FK Příbram
01/05
2026
1.FK Příbram 1.FK Příbram
2
1
SK Dynamo České Budějovice SK Dynamo České Budějovice
25/04
2026
FC Silon Táborsko FC Silon Táborsko
2
1
1.FK Příbram 1.FK Příbram
18/04
2026
1.FK Příbram 1.FK Příbram
2
0
Sparta Praha B U21 Sparta Praha B U21
15/04
2026
FC Sellier & Bellot Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim
0
0
1.FK Příbram 1.FK Příbram
10/04
2026
1.FK Příbram 1.FK Příbram
0
2
SK Hanácká Slavia Kroměříž SK Hanácká Slavia Kroměříž
04/04
2026
Baník Ostrava B Baník Ostrava B
0
3
1.FK Příbram 1.FK Příbram
20/03
2026
1.FK Příbram 1.FK Příbram
1
0
SK Slavia Praha B SK Slavia Praha B
13/03
2026
FK VIAGEM Ústí nad Labem FK VIAGEM Ústí nad Labem
0
2
1.FK Příbram 1.FK Příbram
06/03
2026
1.FK Příbram 1.FK Příbram
1
1
Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava

Season statistics

SeasonClubComp.MPGAYCRCSHTPAS%MIN
25/26
1.FK Příbram 1.FK Příbram
FNL FNL 24 5 4 3 1 2.039
24/25
SK Artis Brno SK Artis Brno
FNL FNL 27 2 2 3 0 1.502
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
MOL Cup 1 0 0 0 0
Total 24/25 28 2 2 3 0 1.502
23/24
MFK Karviná MFK Karviná
Czech First League Czech First League 6 0 0 0 0 6.62 87
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
FNL FNL 21 3 6 3 1 1.800
MOL Cup 4 0 0 0 0
Winter League
1 0 0 0 0
Total 23/24 32 3 6 3 1 6.62 1.887
22/23
MFK Karviná MFK Karviná
FNL FNL 29 10 7 2 1 2.067
MOL Cup 3 0 0 0 0
Total 22/23 32 10 7 2 1 2.067
21/22
SK Artis Brno SK Artis Brno
FNL FNL 28 11 0 7 1 2.113
Club Friendly Games 2 0 0 0 0
MOL Cup 1 0 0 0 0
Total 21/22 31 11 0 7 1 2.113
20/21
SK Artis Brno SK Artis Brno
FNL FNL 25 13 0 3 0 2.189
Club Friendly Games 3 0 0 0 0
Total 20/21 28 13 0 3 0 2.189
19/20
SK Artis Brno SK Artis Brno
FNL FNL 21 2 0 3 0 1.280
Club Friendly Games 3 0 0 0 0
Total 19/20 24 2 0 3 0 1.280
18/19
FC Hlučín FC Hlučín
MSFL 7 0 0 0 0
17/18
FC Hlučín FC Hlučín
MSFL 4 0 0 0 0
16/17
FK Třinec FK Třinec
FNL FNL 10 1 0 2 0 484
15/16
FK Třinec FK Třinec
FNL FNL 22 2 0 2 0 1.463
14/15
FK Třinec FK Třinec
FNL FNL 14 0 0 3 0 589
13/14
FK Třinec FK Třinec
FNL FNL 25 0 0 5 0 1.560
CAREER TOTAL 281 49 19 36 4 17.173

Connections

160 × 600