160 × 600
728 × 90 leaderboard
10
Pascu

Pascu

Midfielder · MID
Nationality Spain
Age 26 years
Height 184 cm
Foot Right
230
Career appearances
18
Total goals
17
Assists
5
Career teams

Aura & Position

Aura — value evolution
Record value 3 k€ 24/03/2025 Current value 2 k€ 11/05/2026
Record value 0 pts 24/03/2025 Current value 0 pts 11/05/2026
Market value Aura
3k2k86900000 ADO Den Haag · 24/08/2020 FC Dordrecht · 12/07/2021 Almere City FC · 04/07/2022 CD Arenteiro · 09/09/2024 Racing de Ferrol · 07/07/2025 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026
Last revised: 11/05/2026
Field position
Main position
Left winger
AM
300 × 250

Career by Team & Competition

By team
Club MP MIN G A YC RC
Almere City FC Almere City FC
81 2.580 4 5 2 0
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
39 2.649 5 1 0 0
CD Arenteiro CD Arenteiro
38 2.720 8 5 4 0
FC Dordrecht FC Dordrecht
38 2.701 1 5 5 0
ADO Den Haag ADO Den Haag
34 607 0 1 1 0
By competition
Competition MP MIN G A YC RC
Eerste Divisie
75 5.144 5 10 7 0
Primera Federación Primera Federación
72 5.325 13 6 4 0
VriendenLoterij Eredivisie VriendenLoterij Eredivisie
66 744 0 1 1 0
Club Friendly Games
8 0 0 0 0
Eurojackpot KNVB Beker
7 0 0 0 0
Copa del Rey Copa del Rey
2 44 0 0 0 0

Recent matches

08/05
2026
Primera Federación
Arenas Club Arenas Club
1
1
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
02/05
2026
Primera Federación
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
0
0
Pontevedra CF Pontevedra CF
26/04
2026
Primera Federación
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
2
2
Real Avilés Real Avilés
19/04
2026
Primera Federación
Athletic Club B U21 Athletic Club B U21
0
1
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
11/04
2026
Primera Federación
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
0
5
Real Madrid Castilla U21 Real Madrid Castilla U21
22/03
2026
Primera Federación
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
0
0
Barakaldo CF Barakaldo CF
14/03
2026
Primera Federación
Ourense CF Ourense CF
1
1
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
08/03
2026
Primera Federación
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
3
1
CP Cacereño CP Cacereño
28/02
2026
Primera Federación
CF Talavera CF Talavera
3
1
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
20/02
2026
Primera Federación
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
1
2
Celta Vigo B Celta Vigo B

Season statistics

SeasonClubComp.MPGAYCRCSHTPAS%MIN
25/26
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
Primera Federación Primera Federación 34 5 1 0 0 2.605
Copa del Rey Copa del Rey 2 0 0 0 0 44
Total 25/26 36 5 1 0 0 2.649
24/25
CD Arenteiro CD Arenteiro
Primera Federación Primera Federación 38 8 5 4 0 2.720
Racing de Ferrol Racing de Ferrol
Club Friendly Games 3 0 0 0 0
Total 24/25 41 8 5 4 0 2.720
23/24
Almere City FC Almere City FC
VriendenLoterij Eredivisie VriendenLoterij Eredivisie 29 0 0 0 0 6.57 137
Eurojackpot KNVB Beker
2 0 0 0 0
Total 23/24 31 0 0 0 0 6.57 137
22/23
Almere City FC Almere City FC
Eerste Divisie Eerste Divisie 38 4 5 2 0 6.79 2.443
VriendenLoterij Eredivisie VriendenLoterij Eredivisie 6 0 0 0 0
Eurojackpot KNVB Beker
2 0 0 0 0
Club Friendly Games 1 0 0 0 0
Total 22/23 47 4 5 2 0 6.79 2.443
21/22
FC Dordrecht FC Dordrecht
Eerste Divisie Eerste Divisie 37 1 5 5 0 6.68 2.701
Eurojackpot KNVB Beker
1 0 0 0 0
Almere City FC Almere City FC
Club Friendly Games 3 0 0 0 0
Total 21/22 41 1 5 5 0 6.68 2.701
20/21
ADO Den Haag ADO Den Haag
VriendenLoterij Eredivisie VriendenLoterij Eredivisie 31 0 1 1 0 6.58 607
Eurojackpot KNVB Beker
2 0 0 0 0
Total 20/21 33 0 1 1 0 6.58 607
19/20
ADO Den Haag ADO Den Haag
Club Friendly Games 1 0 0 0 0
CAREER TOTAL 230 18 17 12 0 11.257

Connections

160 × 600